25 isključenja
Premijer liga BiH: Ko je ove jeseni dobio najviše crvenih kartona?
Jesenji dio Premijer lige Bosne i Hercegovine okončan je danas mečevima 19. kola.
13.12.2020. u 22:13

Sarajevo je na odmor otišlo sa prvog mjesta i sa devet bodova viška u odnosu na drugoplasirani Željezničar. Od druge do šeste pozicije mala je bodovna razlika pa nas na proljeće čeka žestoka borba za izlazak na euroscenu, a ukoliko se nekome ukaže prilika, jasno je da će pokušati da ugrozi i Sarajevo.

Kraj jednog dijela prvenstva prilika je da se sumira svaki segment igre. Tako, primjera radi, u bh. eliti nakon 19 kola nema ekipe koja nije zaradila isključenje.

Pet crvenih kartona do sada su dobili fudbaleri Krupe. Slijede Mladost i Tuzla City sa po tri isključenja.

Po dva crvena kartona dobili su fudbleri Željezničara, Veleža, Sarajeva i Radnika, a po jedan Širokog Brijega, Zrinjskog, Slobode i Borca.

Ukupno je ove jeseni pokazano 25 kartona crvene boje, što je 0,22 po utakmici. Sudije u prosjeku pokazuju crveni karton svakih 410,4 minute. U prvim poluvremenima utakmica viđeno je sedam isključenja, a u drugih 45 minuta njih 18. Najviše isključenja (5) dodijeljeno je u intervalu od 81-90 minute.