Engleska
Prekinuli crni niz: Arsenal preokrenuo za devet minuta, Kolašinac ušao i asistirao
Topnici su bili u nizu od devet utakmica bez pobjede
09.12.2019. u 22:57

Sead Kolašinac večeras je u duelu 16. kola šampionata Engleske protiv West Hama podsjetio na najbolje dane u karijeri. Arsenal je slavio na gostovanju sa 3:1, a zasluge za to pripadaju i Zmaju.

Fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine u igru je ušao u 29. minuti igre, a u 60. minuti asistirao je Martinellu za izjednačenje.

Domaći su poveli u 38. minuti kada je pogodio Ogbonna, a Topnici su se razbudili tek u nastavku meča. Do preokreta su došli za svega devet minuta.

Martinell je na asistenciju Kolašinca izjednačio, a Pepe (66) i Aubameyang (69) pogađali su za preokret.

Arsenal je večeras prekinuo crnu seriju od devet utakmica bez pobjede i "opasno je visio" da obori neslavni rekord iz 1977. godine, kada su nanizali 10 utakmica bez pobjede.