Odigrana dva meča
Poznati prvi polufinalisti Afričkog kupa nacija: Vahin Maroko dobio potencijalnog rivala
Selekcije Kameruna i Burkine Faso čekirali su karte za polufinale Afričkog kupa nacija.
29.01.2022. u 22:12

Domaćin turnira, tim Kameruna, peterostruki prvak Afrike, u četvrtfinalu je nadigrao Gambiju rezultatom 2:0.

VEZANI TEKST - Vaha lovi najveći uspjeh u Africi: Na putu mu stoji jedan od najboljih fudbalera planete

Kamerun je slomio otpor Gambije u drugom poluvremenu. Dvostruki strijelac bio je Toko Ekambi. Prvi gol viđen je u 50., a drugi u 57. minuti.

Kamerunci će u polufinalu snage odmjeriti s boljim iz duela Maroko - Egipat, koji se igra sutra.

U drugom četvrtfinalnom susretu Burkina Faso je eliminirala Tunis slavivši sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Ouattara nadoknadi prvog poluvremena. Strijelac odlučujućeg gola isključen je u 83. minuti.

Burkina Faso će u polufinalu igrati protiv Senegala ili Ekvatorske Gvineje.