Centar Iowe
Potencijalni Zmaj za poluvrijeme ubacio 30 poena, utakmicu završio s double-double učinkom
Potencijalni košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine Luka Garza nastavio je sa fantastičnim partijama za Univerzitet Iowa.
04.12.2020. u 14:04

VEZANI TEKST - Jusuf Nurkić "dogovorio" dolazak novog Zmaja

U posljednjem susretu svog tima, košarkaš koji ima bh. korijene, ostvario je double-double učinak. U pobjedi nad Univerzitetom Western Illinois 99:58 mladi centar je ubacio 35 poena, od čega 30 u prvom poluvremenu, a ostvario je i deset skokova.

Garza bi zbog njegove majke mogao ostvariti pravo nastupa za Bosnu i Hercegovinu. U nedavnom intervjuu za SportSport.ba direktor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Samir Avdić pojasnio je situaciju oko šansi za Garza zaigra za našu selekciju.

- Luka može tražiti bh. pasoš u nekoj privatnoj varijanti, ali bi on uvijek imao status stranca i za njega ne bismo mogli nikada dobiti status domaćeg igrača - objasnio je Avdić.

Trenutno mjesto naturalizovanog igrača u našoj selekciji zauzima američki playmaker John Roberson.

U nastavku pogledajte fantastičnu partiju Garze protiv Western Illinoisa.