Evropska liga
Potencijalni rivali Rome: Hoćemo li duel Zmajeva gledati u šesnaestini finala?
13.12.2019. u 12:07

Remi protiv austrijskog Wolfsbergera (2:2) u posljednjem kolu grupne faze Evropske lige bio je dovoljan fudbalerima Rome da se plasiraju u šesnaestinu finala Lige prvaka.

Klub našeg Edina Džeke takmičenje je završio na drugom mjestu u grupi sa devet bodova, dva manje od prvoplasiranog Bašakšehira, koji je zahvaljujući golu u 90. minuti slavio u gostima kod Borussije M'gladbach i tako stigao do trijumfa koji mu je osigurao historijski plasman u eliminacionu fazu.

Među 14 potencijalnih rivala Rome u u šesnaestini finala su Sevilla, Espanyol, Malmo, Gent, Basel, Braga, LASK Linz, Manchester United, Celtic, Ajax, Arsenal, Salzburg, Porto i Benfica.

To znači da bi i u prvom krugu eliminacione faze Evrope lige možda mogli gledati duel timova dvojice Zmajeva jer bi Džeko mogao odmjeriti snage sa Seadom Kolašincem ili Smailom Prevljakom.

Žrijeb šesnaestine finala Evropske lige na rasporedu je u ponedjeljak sa početkom u 13 sati.