Slavio i Široki
Posušje se raduje poslije 77 dana: Željo bez ispaljenog metka na Mokrom Docu
Poslije devet vezanih kola u kojima nisu osjetili slast pobjede, fudbaleri Posušja konačno imaju razloga za slavlje.
24.10.2021. u 14:53

Hercegovački tim je u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pred svojim navijačima savladao Željezničar 2:0. Sarajevski premijerligaš će prvu gostujuću pobjedu tražiti na nekom drugom terenu.

Vodeći gol za domaće postigao je Luka Lučić u 21. minuti. Lučić je pogodio iz slobodnog udarca. Šutirao je ispod živog zida.

Konačnih 2:0 postavio je rezervista Dominik Begić u 85. minuti. Posušje je posljednji, do danas i jedini trijumf u Premijer ligi BiH, zabilježilo 8. augusta protiv Borca. Od tada je prošlo 77 dana.

U drugom meču odigranom u istom terminu Široki Brijeg je u Bijeljini savladao Radnik i ostavio ekipu Vlade Jagodića zakovanu za dno tabele.

Širokobriježani su slavili rezultatom 2:1. Golove za goste dali su Ćavar u 12. i Brekalo u 27. minuti, a utješni pogodak za Radnik postigao je Šarić u 57. minuti.

Zavjesu na 14. kolo spustit će Tuzla City i Borac susretom na Tušnju (19.30 sati).

Lider na tabeli je Zrinjski sa 33 boda, a Tuzla City na drugom mjestu ima 27 bodova i utakmicu manje. Sloboda na trećem i Sarajevo na četvrtoj poziciji imaju po 21 bod, slijede Borac i Široki sa 19, Željo sa 18 osvojenih bodova.

Na začelju su Rudar i Velež sa 13, Posušje sa 11 i Radnik sa sedam bodova.