Mundijal u Kataru
Portugal savladao Ganu, Cristiano Ronaldo ispisao historiju
Fudbalska reprezentacija Portugala ostvarila je pobjedu na startu Svjetskog prvenstva u Kataru, a Cristiano Ronalo je ispisao historiju fudbala.
24.11.2022. u 18:58

Portugalci su savladali Ganu sa 3:2, a Ronaldo je golom u 65. minuti postao prvi igrač u historiji koji je postizao golove na pet svjetskih prvenstava.

Prvi gol na mundijalima postigao je 2006. godine u Njemačkoj, a pogađao je i u Južnoj Africi (2010), Brazilu (2014) i Rusiji (2018).

Uspavanku smo gledali u prvom poluvremenu, ali su akteri na stadionu "974" sve nadokandili u drugih 45 minuta.

Ronaldo je u 65. minuti pogodio za 1:0 iz diskutabilnog jedanaesterca, a izjednačio je Andre Ayew u 73. minuti.

Ipak, Portugalci u finišu dolaze do pobjede golovima Joao Felixa (78) i Rafaela Leaa (80). Poraz je tek ublažio Osman Bukari, fudbaler Crvene zvezde, golom u 89. minuti.

Gana je u 100. minuti mogla i do izjednačenja. Inaki Williams se prikrao iza leđa golmanu Costi, čisto mu oduzeo loptu, ali se onda okliznuo i prilika je otišla u nepovrat.

U drugom meču ove grupe nešto ranije Urugvaj i Južna Koreja odigrali su 0:0. Portugal za četiri dana igra derbi protiv Urugvaja, a Gana će igrati protiv Južne Koreje.