Grupa G
Portugal preko Urugvaja do nokaut faze, drugog putnika odlučuje posljednje kolo
Utakmicom između Portugala i Urugvaja završeno je drugo kolo grupne faze Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru.
28.11.2022. u 21:59

Portugalci su slavili sa 2:0 te izborili plasman u osminu finala.

Prvu veću šansu na meču imao je Urugvaj. Bentancur je krasno prošao s centra do protivničkog gola, provukao se kroz tri Portugalca i izbio sam pred golmana koji mu je sjajno odbranio.

Portugal do vodstva i pobjede dolazi u 55. minuti. Bruno Fernandes je ubacio loptu za Ronalda, koja je ušla u mrežu. Gol je prvobitno upisan Ronaldu, ali to je FIFA promijenila.

Konačnih 2:0 postavio je Fernandes iz penala svojim drugim golom na današnjem meču u 93. minuti.

Portugal nakon dva kola u grupi G ima šest bodova, Gana ima tri, Južna Koreja i Urugvaj po bod.

Urugvaj će protiv Gane u posljednjem kolu krojiti svoju sudbinu, dok Portugal ulazi rasterećen u meč sa Južnom Korejom.