Generalna provjera
Portugal "naružio" Izrael, Fernandes zasjenio kapitena Ronalda
U posljednjoj provjeri pred Evropsko prvenstvo fudbalska reprezentacija Portugala savladala je s uvjerljivih 4:0 selekciju Izraela.
09.06.2021. u 22:44

Aktuelni prvaci Evrope poveli su golom Fernandesa u 42. minuti utakmice, a samo dvije minute kasnije isti igrač je asistirao Cristianu Ronaldu koji je uvodstručio prednost svog tima.

Baš kao i u finišu prvog poluvremena, Portugalci su i na kraju utakmice postigli dva gola.

Prvo je Cancelo, koji je bio asistent kod prvog gola, pogodio za 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Fernandes, koji je tako krunisao sjajnu partiju večeras.

Portugalci u odbranu titule šampiona Starog kontineta, koja je u njihovom posjedu ostala godinu dana duže zbog odgode prvenstva, kreću 15. juna, a protivnik će im biti Mađarska. Susret se igra na Puskas Areni u Budimpešti.