LIGA NACIJA
Portugal i bez Ronalda prejak za Poljsku, Srbija slavila "Pod Goricom"
Okončano je šest utakmica u Ligi nacija, a najzanimljiviji susret svakako je bio duel između Poljske i Portugala, ali i Crne Gore i Srbije
11.10.2018. u 22:40
Fudbalska reprezentacija Srbije

Aktuelni evropski prvaci zabilježili su i drugu pobjedu u grupi A 3 novoformiranog takmičenja pod okriljem UEFA. Rezultat je na kraju glasio 3:2 u korist gostiju, koji su i ovoga puta bili bez Cristiana Ronalda u sastavu.

Ipak, Poljaci su bili ti koji su prvi poveli na stadionu Slaski. U 18. minuti strijelac je bio Piatek poslije asistecije Kurzawe. Selecao je izjednačio u 31. minute preko Andrea Silve, da bi totalni preokret gostima donio pogodak Clik u 43. minuti.

U nastavku meča viđen je još jedan pogodak, a za 1:3 pogodio je Bernardo Silva u 52. minuti utakmice.

Konačnih 2:3 postavio je Blaszczykowski u 77. minuti poslije asistencije Roberta Lewandowskog.

Zanimljiv susret su na stadionu "Pod Goricom" u Podgorici odigrale Crna Gora i Srbija, a na kraju su slavili gosti s 0:2. Srbija je povela u 18. minuti golom Aleksandra Mitrovića iz penala. Isti igrač je u 81. minuti svojim drugim golom ovjerio pobjedu Srbije.