Eurobasket
Porazom od Litvanije bh. košarkašice poslao u B diviziju
U posljednjoj četvrtini Litvanija, koju je naša selekcija porazila u grupi, prikazale su kvalitetniju igru i na kraju slavile sa 69:63
14.07.2019. u 17:13

Ženska juniorska reprezentacija BiH poražena je s 69:63 od Litvanije u utakmici Evropskog prvenstva koja je odlučila o opstanku u A diviziji.

Naše juniorke nisu najbolje otvorile utakmicu, pa su Litvanke poslije uvodnih deset minuta imale 12 poena prednosti (12:24).

Nešto boljom igrom u drugoj dionici selekcija naše zemlje uspjela je smanjiti zaostatak, pa su Litvanke na poluvrijeme otišle s tri poena prednosti.

U trećoj četvrtini U-18 reprezentacija naše zemlje u postigla je tri poenda više u odnosu na protivnice (19:16), pa su u odlučujućih deset minuta ekipe ušle u egalu.

Ipak u posljednjoj četvrtini Litvanija, koju je naša selekcija porazila u grupi, prikazale su kvalitetniju igru i na kraju slavile sa 69:63.

Ovaj poraz bio je koban za našu reprezentaciju s obzirom da će od sljedeće godine igrati u B diviziji.

Dragana Zubac sa 19 poena bila je najefikasniji igrač u našem timu, dok je je kod Litvanki Justina Miknaite ubacila jedan poen manje.