Premier liga
Poraz Tottenhama obilježila teška povreda Llorisa
U trećoj minuti susreta prilikom vodećeg gola Brightona teško se povrijedio francuski golman i kapiten Spursa
05.10.2019. u 15:25

Fudbalaeri Tottenhama još se nisu oporavili od teškog poraza od Bayerna u drugom kolu Lige prvaka (2:7), a to je potvrdio i poraz 3:0 koji su danas doživjeli na gostovanju kod Brightona u meču osmog kola engleske Premier lige.

Utakmica je loše počela za prošlosezonskog finalistu Lige prvaka. Već u trećoj minuti susreta domaći tim je poveo s 1:0 pogotkom Maupaya koji je loptu u mrežu gostiju pospremio nakon što ju je ispusio Hugo Lloris. No greška francuskog golmana nije bio jedini problem za Spurse jer se njihov kapiten teško povrijedio, a zbog teške povrede lakta odmah je zamijenjen.

Reprezentativac Francuske odmah se priključen na kisk, a zatim je na nosilima je iznesen sa stadiona.

Potvrdu da Tottenham nije tim iz prošle sezone dobili smo u nastavku meča. U 32. minuti Connolly je udvostručio prednost Brightona, da bi 65. minuti susreta isti igrač ovjerio pobjedu svog tima pogotkom za konačnih 3:0.

Tottenhamu je ovo bio treći ovosezonski poraz, dok je Brighton stigao do druge prvenstvene pobjede.

Golove s meča Brighton - Tottenham pogledajte OVDJE.