Incident
Poraz Tottenhama: Mourinho zbog bizarnog poteza dobio žuti karton
Dvoboj će ostati upamćen i po bizarnom potezu Josea Mourinha zbog kojeg je dobio žuti karton
01.01.2020. u 18:51

Fudbaleri Tottenhama su 2020. godinu otvorili gostujućim porazom kod Southamptona rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Ings u 17. minuti, a dvoboj će ostati upamćen i po bizarnom potezu Josea Mourinha zbog kojeg je dobio žuti karton.

Portugalac je u 77. minuti prišao klupi Southamptona i "špijunirao" šta piše jedan od pomoćnih trenera, što je okarakterisano kao krađa taktike.

Incident se dogodio nakon što je VAR poništio gol Harryju Kaneu zbog nedozvoljene pozicije.

Mourinho je nakon utakmice priznao da je bio nepristojan, a trenera Southamptona je nazvao idiotom.

- Mislim da je žuti karton fer jer sam bio nepristojan, ali bio sam nepristojan prema idiotu - rekao je "Special One".