Super liga Turske
Poraz Prosinečkog: Fenerbahčea preokretom u finišu meča bolji od Kayserispora
Utakmicom Fenerbahče – Kayserispor večeras u Istanbulu nastavljeno je takmičenje u Super ligi Turske u fudbalu, nakon skoro tri mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa, prenosi Anadolu Agency (AA).
12.06.2020. u 22:39

Nažalost zbog preventivnih mjera u cilju suzbijanja COVID-19 publika nije mogla uživo svjedočiti sjajnoj utakmici i pravoj drami na stadionu Ulker te velikom preokretu Fenera koji je na kraju slavio sa 2:1.

Fudbaleri Kayserispora, koji su u duel 27. kola ušli sa posljednje pozicije, senzacionalno su poveli sa 1:0 u 59. minuti pogotkom Bernarda Mensaha.

Gosti, koje s klupe predvodi bivši selektor BiH Robert Prosinečki, imali su vodstvo sve do 86. minute, kada je Vedat Muriqi izjednačio iz penala. Samo dvije minute kasnije za potpuni preokret se pobrinuo Luiz Gustavo prelijepim pogotkom udarcem sa oko 20 metara.

Vrijedi spomenuti da je Fenerbahče od 12. minute igrao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Ozan Tufan.

Dvojica bh. internacionalaca Zoran Kvržić i Muris Mešanović odigrali su cijeli meč u redovima gostujućeg tima.

U drugom večerašnjem susretu Trabzonspor je u gostima savladao Goztepe sa 3:1 i odvojio se na vrhu tabele sa tri boda prednosti u odnosu na Istanbul Bašakšehir, koji ima utakmicu manje.

Sportski događaji širom Turske bili su suspendovani od 19. marta kako bi se zaustavilo širenje koronavirusa.