Negdje u Maroku
Pogledajte čudesnu odbranu, čiji je vlasnik stoper koji je zamijenio isključenog golmana
Spektakularnu utakmicu u petak su u Maroku odigrali FUS Rabat i Difaa El Jadidi.
27.12.2020. u 23:16

U njihovom meču petog kola tamošnjeg prvenstva nije bilo pobjednika - 1:1, ali smo svjedočili nekoliko rijetko viđenih, tačnije, neponovljivih situacija na terenu.

Sudija El Fareq je pokazao tri crvena kartona, a domaći su meč završili bez obojice golmana. A tek nakon njihovog izlaska iz igre vidjeli smo spektakularnu odbranu...

Pa, krenimo redom. Amsif, prvi golman FUS Rabata, povrijedio se u 27. minuti i zamijenio ga je rezervni golman Benadid. On je pak u 77. minuti napravio težak prekršaj van kaznenog prostora, za što je kažnjen direktnim crvenim kartonom.

I onda je na gol stao jedan od igrača. Odluka je pala na stopera Bacha, koji se istakao odbranom slobodnjaka nakon što je Benadid isključen.

U maniru najboljih golmana svijeta bacio se kao mačka i spasio svoj gol... Lopta je letjela neobranjivo pod prečku, ai Bach se ispružio koliko je dug i loptu je izbio u korner. Definitivno jedna od najboljih odbrana godine.