La Liga
Pjaniću 90 minuta, Barca proigrala i deklasirala Valladolid, Messi ispisao historiju
Fudbaleri Barcelone slavili su ubjedljivu pobjedu u meču 15. kola La Lige.
22.12.2020. u 23:50

Katalonci su sa 3:0 deklasirali Valladolid i tako upisali tek sedmi prvenstveni trijumf u ovoj sezoni.

Konačno je od prve minute zaigrao naš Miralem Pjanić, tek drugi put u prvenstvu otkako je stigao na Nou Camp. I odmah je Barca progirala te slavila uvjerljiv trijumf, koji nije dolazio u pitanje ni u jednom trenutku.

Poveli su gosti u 21. minuti golom Lengleta (asistencija Messija), da bi Braithwaite 14 minuta kasnije udvostručio prednost. Trijumf je potvrdio Messi golom u 65. minuti.

Pjanić je večeras pretrčao više od 11 kilometara, bio je raspoložen za igru, a to se odmah odrazilo i na rezultat.

Messi je večeras ispisao historiju, jer je sada najbolji strijelac nekog kluba. Niko nije postigao više golova u dresu jednog kluba nego je Messi postigao u dresu Barcelone (644 - Pele ima 643 gola).