Deveta u nizu
Pjanićeva asistencija zakazala šampionske slavlje, Juventus odbranio titulu
Pobjedom 2:0 nad Sampdorijom u posljedjem susretu 36. kola Serie A fudbaleri Juventusa odbranili su titulu prvaka Italije.
26.07.2020. u 23:44

Kakav je fudbalski genijalac fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić pokazao je u sedmoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

VEZANI TEKST - Genijalna asistencija Pjanića, Ronaldo pogodio za vodstvo Juventusa

I dok su protivnički fudbaleri očekivali direktan udarac ka golu iz slobodnjaka, fudbaler kojeg ćemo od sljedeće godine gledati u dresu Barcelone, sjajnom asistencijom nije dao vremena protivniku da reaguje, a odličan potez Pjanić nagradio je Cristiano Ronaldo 31. ovosezonskim prvenstvenim pogotkom.

Zmaju je ovo bila osma asistencija u Serie A.

Pjanić je na ovaj način samo potvrdio da je Sarri u protekla dva susreta pokušavao "izmisliti toplu vodu" ostavljajući ga na klupi i bez minutaže.

Pobjedu Juventusa potvrdio je Bernardeschi pogotkom u 67. minuti susreta.

Bh. reprezentativac je igrao do 78. minute meča u kojem je Stara dama odbranila još šampionsku titulu.

U samom finišu utakmice mogao je Cristiano do još jednog gola, ali je je s bijele tačke pogodio prečku.

Golove i najzanimljivije detalje s utakmice pogledajte OVDJE.