Italijanski kup
Pjanić s klupe pratio visoku pobjedu Juventusa na Jajalovim Udineseom
Konačnih 4:0 u meču Juventus - Udinese postavio je Douglas Costa u 61. minuti susreta udarcem s bijele tačke
15.01.2020. u 22:36

Juventus je večeras s 4:0 savladao Udinese i tako se plasirao u četvrtfinale Kupa Italije.

Aktuelni prvaci Italije poveli su u 16. minuti poslije akcije dvojice Argentinaca, a proigravanje Dybale u 1:0 pretvodio je Higuain.

Deset minuta kasnije u strijelce se upisao asistent kod prvog gola, koji je večeras nosio kapitensku traku. Dybala je bio siguran izvođač najstrožije kazne.

S dva gola prednosti fudbaleri Stare dame, u čijem početnom sastavu večeras nije bilo bh. reprezentativca Miralema Pjanića, otišli su na poluvrijeme.

U nastavku meča još dva puta se zatresla mreža gostiju iz Udina za koje je od prve minute igrao naš Mato Jajalo.

Samo nekoliko trenutaka nakon što mu je poništen pogodak, Higuain se revanširao Dybali za asistenciju kod 1:0, a mlađi od dvojice Argentinaca majstorskim udarcem je povisio na 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Douglas Costa u 61. minuti susreta udarcem s bijele tačke.

Golove s utakmice Juventus - Udinese pogledajte OVDJE.