TOP 10
Pjanić na pet koraka od "kluba 100", ko su fudbaleri s najviše nastupa u dresu BiH?
U 32. minuti susreta četvrtog kola Lige nacija protiv Poljske, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostala je bez Miralema Pjanića.
15.10.2020. u 15:04

Nakon što je u 15. minuti isključen Anel Ahmedhodžić, najbolji vezni igrač naše selekcije morao je biti zamijenjen zbog povrede i bolova u leđima.

VEZANI TEKST - Pjanić se izjednačio sa bivšim kapitenom BiH, prestiže ga protiv Poljske?

Nastupom u porazu od Poljske (3:0) Pjanić je na listi fudbalera s najviše nastupa u dresu Zmajeva izbio na drugu poziciju, a sinoć je prestigao Emira Spahića, koji je za BiH odigrao 94 utakmice.

Ispred fudbalera Barcelone sada je samo Edin Džeko. Kapiten našeg državnog tima jedini je igrač u "klubu 100". Do najboljeg strijelca u historiji reprezentacije (59 golova) Dijamant je stigao u 112 nastupa, što su podaci portala Transfermarkt.de.

Osim Džeke, Pjanića i Spahića, još svega sedam fudbalera nosilo je dres Zmajeva više od 50 puta. Velika većina njih su se oprostila od reprezentacija, a neki su i okončali karijere.

Od bh. reprezentativaca koji su još aktivni, najbliži brojci od 50 nastupa su Muhamed Bešić (45) i Toni Šunjić (41).