Igrao 12 minuta
Pjanić na debiju u La Ligi na svojoj koži osjetio razliku između Messija i Ronalda
Miralem Pjanić debitovao je za Barcelonu u La Ligi u pobjedi protiv Villarreala rezultatom 4:0.
28.09.2020. u 10:42

Briljirao je tinejdžer Ansu Fati, koji je postigao dva gola i iznudio penal za 35 minuta igre. Miralem Pjanić zaigrao je od 78. minute, kada je na terenu zamijenio Sergia Busquetsa.

- Od prvog dana moramo vjerovati u sebe, inače niko drugi neće - napisao je bh. veznjak na Twitteru.

Navijači Barcelone zadovoljni su Pjanićevim nastupom. On je za 12 minuta na terenu imao 23 dodira s loptom, 18 tačnih dodavanja, jedan osvojen duel, pokušaj prema golu i to iz slobodnog udarca.

Mnogi su primijetili i to da je Lionel Messi prepustio Miralemu Pjaniću da izvede slobodnjak, što je razlika u odnosu na Juventus, gdje je Mali princ od dolaska Cristiana Ronalda rijetko imao priliku da se okuša iz prekida. Mnogima je poznato da su upravo takve situacije jedno od Pjanićevih najjačih oružja.