Poraz Stare dame
Pjanić kreirao izjednačenje: Higuain pogodio za Juve, zaigrao De Ligt
Holanđanin je u igru ušao u 63. minuti umjesto Bonuccija
21.07.2019. u 15:04

Fudbaleri Juventusa poraženi su od Tottenhama u prijateljskom meču koji se igra u Singapuru u sklopu Međunarodnog kupa prvaka.

Spursi su slavili sa 3:2, a pobjedonosni gol postigli su u 93. minuti.

Englezi su poveli nakon pola sata igre golom Lamele, što je bio rezultat prvog dijela.

Tottenhem je nešto bolje otvorio i drugo poluvrijeme, ali je Stara dama za četiri minute stigla do preokreta.

Izjendačio je Gonzalo Higuain u 56. minuti i to nakon akcije u kojoj je učestvovao u naš Miralem Pjanić. Argentincu je asistirao Bernardeschi, a povratnik u Juve pospremio je loptu u mrežu. Higuainu je ovo prvi gol za Juve još od 28. aprila 2018. godine kada je pogodio protiv Intera. U međuvremenu je bio na posudbama u Milanu i Chelseaju.

Četiri minute kasnije za preokret je pogodio Cristiano Ronaldo.

U dresu Juventusa debitovao je i Matthijs de Ligt, ovoljetno pojačanje iz Ajaxa, koji je u igru ušao u 63. minuti umjesto Bonuccija. A nekoliko trenutaka nakon što je Holanđanin ušao na teren odbrana Stare dame je kapitulirala, a za 2:2 pogodio je Moura.

Konačnih 2:3 postavio je Kane na asistenciju Moure u trećoj minuti sudijske nadoknade. Pjanić je igrao do 76. minuta, kada ga je zamijenio Muratore.