La Liga
Pjanić i Kodro s klupe odgledali gostujući trijumf Barce nad Athleticom
Fudbaleri Barcelone večeras su u zaostalom susretu drugog kola španske La Lige s 3:2 trijumfovali u gostima kod Athletic Bilbaa.
06.01.2021. u 22:54

Teško gostovanje na San Mamesu nije dobro počelo za Barcelonu jer je već u trećoj minuti Inaki Williams pogodio za vodstvo Athletica. Bio je to četvrti ovosezonski pogodak za 26-godišnjeg napadač tima iz Baskije.

Prednost ekipe našeg Kenana Kodre, koji je susret odgledao sa klupe baš kao i Miralem Pjanić, trajala je do 11. minute. Vodstvo domaćina anulirao je mladi Pedri Gonzalez poslije asistencije Frenkieja de Jonga.

Strijelac prvog gola za Katalonce bio je i glavna figura kod pogotka za preokret Barcelone. Jedan od najtalentovanijih mladih igrača na svijetu u 38. minuti proigrao je Lionela Messija koji je pogodio za 1:2. Pedri je tako postao najmlađi igrač u historiji La Lige (18 godina i 42 dana) koji je na istoj susretu postigao gol i upisao asistenciju.

Na 1:3 povisio je kapiten Barcelone, a za drugi pogodak na večerašnjoj utakmici Messiju je asistirao Antoine Griezmann.

Konačnih 2:3 postavio je Iker Muniain u 90. minuti meča.

Golove s utakmice Athletic Bilbao - Barcelona pogledajte OVDJE.