Pjanić odigrao cijeli meč: Juventus savladao Fiorentinu za prvo mjesto

objavljeno: 09.02.2018. u 22:41

Fudbaleri Juventusa savladali su Fiorentinu u prvom meču 24. kola Serie A, a sa nova tri boda preuzeli su lidersku poziciju sa dva boda prednosti od Napolija, koji ima i utakmicu manje.

Stara dama je trijumfovala sa 2:0. Strijelac vodećeg pogotka bio je Bernardeschi iz slobodnog udarca u 56. minuti, a trijumf je potvrdio Higuain u 86. minuti.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je cijelu utakmicu i još jednom je pokazao da je važan kotačić u ekipi koja će pokušati odbraniti šampionski naslov.

U prvom poluvremenu na stadionu Artemio Franchi dogodila se nesvakidašnja situacija. Sudija Guida Marco prvo je nakon "konsultacije" VAR-a (videoasistent) dosudio jedanaesterac za Fiorentinu, ali je potom poništio svoju odluku nakon drugog pregleda VAR-a.

Marco je pokazao na ofsajd i loptu je dodijelio Juventusu.