Evropska i Konferencijska liga
Pirić sjajan protiv Dnjipra, Partizan bez Saničanina slavio u Moldaviji
Fudbaleri Seville ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu u prvim mečevima osmine finala UEFA Evropske lige.
16.02.2023. u 23:01

Španci su na Ramon Sanchez Pizjuan stadionu slavili sa 3:0 protiv PSV-a, te tako jednom nogom zakoračili u četvrtfinale ovog evropskog takmičenja.

Domaće navijači ponovo je razočarao Juventus, koji je u Torinu odigrao mršavih 1:1 protiv Nantesa. U utakmici sa najviše golova Monaco je slavio kod Bayer Leverkusena - 2:3.

Blizu velikog iznenađenja bili su fudbaleri Midtjyllanda koji su na gostovanju kod Sportinga do 94. minute u džepu imali tri boda, ali su se domaći golom Coatesa spasili poraza - 1:1.

U Konferencijskoj ligi nastupila su dvojica bh. reprezentativaca. Kenan Pirić bio je sjajan u trijumfu AEK-a protiv Dnjipra (1:0), ubilježivši četiri odbrane. Svih 90 minuta za kiparski tim upisao je i Hrvoje Miličević.

Partizan je slavio na gostovanju kod Sheriffa, a Siniša Saničanin nije bio u zapisniku za ovaj meč. Lazio je sa igračem manje slavio kod Cluja (1:0), a identičnim rezultatom Ludogorets je savladao ekipu Anderlechta.