Prijateljska utakmica
Pionirska reprezentacija BiH slavila protiv Crne Gore
Pionirski (U-15) reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su danas u prijateljskom meču u Podgorici vršnjake iz Crne Gore sa 2:0.
10.02.2022. u 15:34

Prvu veliku priliku imao je Ensar Mušić u 5. minuti kada je golman Tomaš Đurović odbranio njegov šut iz jedanaesterca.

Bh. tim do prednosti dolazi u 21. minuti. Dušan Petrović je oduzeo loptu protivničkim igračima na sredini igrališta, i uposlio na lijevoj strani Vuka Ćorića koji ulazi u kazneni prostor i precizno šutira za 0:1.

Prednost je udvostručio Faris Dževahirić u 70. minuti kad se odlično snašao u protivničkom kaznenom prostoru.

Selektor Igor Janković se u današnjem susretu odlučio za sljedeći sastav: Aldin Aleta, Ivan Kraljević, Petar Đukanović (od 73. Sanin Mešić), Amar Ibrišimović (od 51. Đorđe Zekić), Jusuf Terzić, Ensar Mušić (od 51. Sanin Mešić), Andrej Mičić (od 41. Luka Vasiljević), Dušan Petrović (od 73. Nikolas Zoran), Vuk Ćorić (od 51. Faris Dževahirić), Senad Ćosić (od 41. Bakir Koso), Anel Adžem (od 41. Admir Gojak).