Adelboden
Pinturault ponovo najbrži, utrku obilježio težak pad Forda
Francuski skijaš Alexis Pinturault podjednik je utrke veleslaloma u Adelbodenu.
09.01.2021. u 15:00

Pinturault je s vremenom 2:18.36 slavio ispred Hrvata Filipa Zubčića, koji je za protivnikom kasnio 1.26 sekundi.

VEZANI TEKST - Američki skijaš završio u zaštitnoj ogradi, helikopterom hitno prebačen u bolnicu

Francuz je današnjom pobjedom potvrdio jučerašnji trijumf i šesti put ove sezone završio na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja.

Treće mjesto pripalo je Švicarsku Loicu Meillardu.

Utrku u kojoj je trijumfovao Pinturault obilježio je težak pad Amerikanca Tommyja Forda, koji je pao pred samom ciljnom ravninom, nakon što je izgubio kontrolu nad skijama i završio u zaštitnoj ogradi. Američki skijaš hitno je helikopterom prebačen u bolnicu.

Nakon današnje utrke Piturault je prvi u generalnom poretku sa 675 boda, a prvo mjestu drži u poretku veleslaloma sa 440 bodova.

Skijaši će se u nedjelju u Adelbodenu boriti za bodove u slalomu, a Zubčiću će se pridružiti trio sa Sljemena, Istok Rodeš, Matej Vidović i Samuel Kolega. Prva vožnja je na rasporedu u 10.30 sati, a druga u 13.30.