Bacanje kugle
Pezer i Mešić ostali bez nastupa u finalu SP-a
03.10.2019. u 21:02

Dvojica bosanskohercegovačkih atletičara Mesud Pezer i Kemal Mešić ostali su bez plasmana u finale Svjetsko prvenstva u atletici u disciplini bacanje kugle.

Najbolji hitac Mesuda Pezera bio je 20,17 metara, što nije bilo dovoljno za plasman u finalnu seriju.

- Večeras jednostavno nije bila moja noć, u takmičarskom smislu ništa mi nije išlo od ruke. Žao mi je što se nisam plasirao u finalnu seriju jer znam da vrijedim puno više od onoga što sam noćas pokazao - rekao je Pezer.

Takmičenje je u polufinalu okončao i drugi predstavnik naše zemlje Kemal Mešić. On je u prvoj polufinalnoj grupi završio na posljednjem mjestu, a najduži hitac imao je u prvoj seriji kada je kuglu bacio 19,49 metara.