21. kolo
Petarda Zrinjskog protiv Posušja, mirovale mreže u Srebreniku
Fudbaleri Zrinjskog savladali su u Čitluku ekipu Posušja sa 5:0.
05.03.2023. u 14:45

Posušje je od 35. minute imalo igrač manje nakon što je Maglica dobio drugi žuti karton.

Nakon nešto mirnijeg prvog dijela što se tiče prilika, u finišu Zrinjski dolazi do vodstva.

Ćorluka je u 41. minuti centrirao, a Bilbija pogodio pogodio za 1:0.

Plemići u 53. minuti dolaze povećavaju prednost.

Tičinović je šutirao, Čorluka se dobro snašao i sa pet metara u golgeterskom stilu pogodio mrežu Posušja.

Na 3:0 posvećao je Tičinović u 74. minuti. Bilbija svojim drugim golom u 76. minuti pogađa za 4:0.

Konačan rezultat susreta postavio je Bilbija svojim trećim golom na današnjem susretu.

Napadač Plemića se današnim hat-trickom izdvojio na prvom mjestu liste strijelaca sa 14. golova

Zrinjski je ovom pobjedom povećao prednost nad drugoplasiranim Širokom Brijegom (36 bodova) na devet bodova.

Posušje je sedmo sa 24. boda.

U drugom susretu koji je odigran u Srebreniku, Tuzla City i Sloga odigrali su meč bez pogodaka.

Tuzlaci su 10. na tabeli sa 22 boda, samo dva više od posljednjeg Igmana. Tim iz Doboja je osmi sa 23 boda.