NBA
Pet poena u pobjedi Netsa: Vremešni Vince Carter "zalijepio bananu" Džananu Musi
05.12.2019. u 08:02

Košarkaši Brooklyn Netsa slavili su protiv Atlante Hawksa sa 130:118, a udio u ovom trijumfu dao je i naš reprezentativac Džanan Musa.

Za 13 i po minuta na parketu naš košarkaš postigao je pet poena i upisao dvije asistencije, te jedan skok. Musa je pogodio tek jedan od šest šuteva iz igre.

Četiri člana prve petorke Netsa postigla su 20 i više poena - Garrett Temple (27), Spencer Dinwiddie (24), Taurean Prince (23) i Jarrett Allen (20). Kod gostiju, daleko najbolji je bio Trae Young (39 poena, 10 asistencija), ali to nije bilo dovoljno da se ugroze raspoloženi Netsi.

U prvoj četvrtini vidjeli smo nekoliko zanimljivih duela Muse i vremešnog Vince Cartera. Slavni Amerikanac koji na plećima ima 42 godine u jednom napadu blokadom je zaustavio našeg dragulja i podsjetio na najbolje dane svoje karijere.