Trofej ide na Koševo
Penali odlučili: Sarajevo osvojilo Kup Bosne i Hercegovine
Fudbaleri Sarajeva pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2020/21.
26.05.2021. u 19:04

Sarajevo je u finalnom meču odigranom u Trening-centru Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici savladalo Borac poslije izvođenja penala (4:1).

Mreže su nakon 90 minuta ostale netaknute (0:0) pa se odmah pristupilo izvođenju penala.

Prvo poluvrijeme nije donijelo velike prilike. Vrijedi izdvojiti samo šut Jukića iz 37. minute, kada je lopta otišla malo pored gola.

Najbolju priliku na meču imao je Jasmin Mešanović u 66. minuti. Handžić je izbacio Mešanovića, ovaj izašao sam pred Lakića, zaobišao ga i šutirao, ali Ćosić interveniše s gol-crte.

Dvije minute poslije golu Sarajeva prijeti Mehanović, međutim njegov udarac je izblokiran.

Fanimo je u 78. minuti pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla malo preko gola.

Svi fudbaleri Sarajeva bili su u penal-lutriji precizni sa bijele tačke. Pogodili su Miličević, Velkoski, Mustedanagić i Handžić, dok je kod Borca gol dao samo Uzelac. Promašili su Čavić i Tahrić.

Za Sarajevo je ovo sedmi trofej Kupa Bosne i Hercegovine. Borac je ostao na jednom torfeju ovog takmičenja.