Penal lutrija: Urugvaju poništena tri gola, Peru u polufinalu!
Tragičar Urugvaja je Luis Suarez, koji je promašio penal odmah u prvoj seriji
29.06.2019. u 23:16

Fudbalska reprezentacija Perua plasirala se u polufinale Cope Americe.

Paolo Guerrero i društvo slavili su nakon penala sa 5:4. Tragičar Urugvaja je Luis Suarez, koji je promašio penal odmah u prvoj seriji.

Nakon pola sata igre zatresla se mreža gola Perua, pogodio je Suarez nakon asistencije Nandeza, ali su sudije poništile gol zbog ofsajda.

Drugi pogodak za Urugvajce djelo je Edinsona Cavanija u 60. minuti, koji je majstorski prebacio golmana, no umiješao se VAR, koji je odlučio da je napadač bio u ofsajdu, pa ni ovaj gol nije priznat.

Igrači Urugvaja slavili su i u 74. minuti, kada je pogodio Suarez, no sudija Wilton Sampaio opet je pozvao VAR, te je i ovaj gol poništen.

Do kraja meča mreže su mirovale, a u penal lutriji više koncentracije imali su Peruanci koji su slavili sa 5:4. Peru će u polufinalu igrati protiv Čilea. U drugom polufinalu se sastaju Argentina i Brazil.