Najviše glasova
Ovo je najljepši pogodak Mundijala po izboru navijača
Najljepšim golom na proteklom Svjetskom prvenstvu u Kataru proglašen je zgoditak Brazilca Richarlisona na meču protiv Srbije za pobjedu Brazila rezultatom 2:0.
23.12.2022. u 14:50

Svjetska fudbalska organizacija FIFA saopćila je danas da je Richarlisonov gol dobio najviše glasova u izboru za najljepši pogodak Mundijala u Kataru.

Brazilski as Richarlison postigao je pogodak u 73. minuti meča kojeg je Brazil igrao protiv Srbije u grupi.

Brazil je savladao Srbiju s 2:0, a oba gola postigao je Richarlison i to u 62. i 73. minuti.

Drugi će ostati upisan kao zvanično najljepši, a postigao ga je tako što je elegantno primio loptu koju mu je na sredinu šesnaesterca proslijedio Vinicius Junior, a potom je akrobacijom i šutom iz okreta poslao u nebranjeni dio mreže srbijanskog gola.