Upisao asistenciju
Ovako su poznati portali ocijenili nastup Džeke protiv novog prvaka Italije
Fudbaleri Rome u srijedu navečer upisali su novi prvenstveni poraz. U meču 36. kola Serie A izgubili su s 3:1 u gostima kod Intera, novog prvaka Italije.
13.05.2021. u 08:10

VEZANI TEKST - Džeko asistent u porazu Rome, Milan ponizio Torino uz dvije asistencije Krunića

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko zaigrao je od prve minute na stadionu Giuseppe Meazza. Dijamant je i najzaslužniji što je Roma u 31. minuti uspjela smanjiti prednost Nerazzurra na 2:1.

Iskusni bh. napadač odlično je uposlio Henrikha Mkhitaryana, kojem nije bilo teško matirati Andreija Radua, koji je dobio priliku u finišu sezone stati na gol Intera umjesto iskusnog Samira Handanovića.

Da je Džeko bio među boljim fudbalerima Vučice u nastupu protiv Intera potvrđuje i ocjena portala Sofascore.com, koji je Edinu dao 7,5. Bolju ocjenu u sastavu Rimljana dobio je tek Mkhitaryan (7,7).

I prema portalu Whoscored.com Džeko je bio daleko iznad timskog prosjeka (6,31), ocijenjen je sa 7,8, a armenski veznjak kojem je asistirao bio je tek za nijansu bolji od Zmaja (7,9).