Ocjene variraju
Ovako su najpoznatiji italijanski listovi ocijenili partiju Džeke protiv Atalante
Roma je u četvrtak navečer remizirala sa Atalantom na Olimpicu. Domaćin u posljednjih 20 minuta nije uspio iskoristiti brojčanu prednost poslije isključenja Gosensa, pa je ostalo 1:1.
23.04.2021. u 16:08

Ni Edin Džeko, koji je odigrao svih 90 minuta, nije uspio prekinuti svoj golgeterski post u Serie A koji traje od 3. januara ove godine.

Najbolju priliku Dijamant je imao u 81. minuti, ali je njegov šut odbranio Pierluigi Gollini.

VEZANI TEKST - Evo kako su poznati portali ocijenili Džekin nastup protiv Atalante

Od dva poznata portala Sofascore.com i Whoscored.com Džeko je dobio 6,3 odnosno 6,5.

Evo kako su printani mediji ocijenili Edinov nastup protiv četvrtoplasiranog tima Serie A.

Il Messaggero je kapitenu Zmajeva dao 6,5, što je druga najbolja ocjena u ekipi Rome. Il Tempo je bio mnogo oštriji, a Dijamant je dobio 5,5. Prema mišljenju novinara La Repubblice Džeko je bio jedan od najlošijih u sastavu Vučice. On, Ibanez, Villar i Calafiori dobili su "petice".

Corriere della Sera je iskusnog napadača ocijenila sa 6,5, koliko je dobio i Pellegrini, dok je najbolji bio Pau Lopez (7).

Od lista Gazzetta dello Sport Džeko je dobio "šesticu", a pola ocjene više (6,5) mu je dao Corriere dello Sport. Istu ocjenu je dobio i od Il Romanista.