Turnir u Melbourneu
Osvojio dva 46. mjesta: Bh. plivač Adi Mešetović završio učešće na SP-u u Australiji
Bosanskohercegovački plivač Adi Mešetović je završio svoje učešće na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Melbourneu.
16.12.2022. u 08:58

Dvadesetpetogodišnji Mešetović je u australskom Melbourneu nastupio u utrkama na 50 i 100 metara slobodnim stilom.

Mešetović je dionicu od 50 metara preplivao u vremenu 22.27, što je za 1.91 sporije vrijeme od najbržeg u kvalifikacijama Jordana Crooksa iz Australije. To mu je bilo dovoljno za 46. mjesto, ali ovaj put od 78 takmičara.

Podsjetimo, bh. plivač je u srijedu je u utrci na 100 metara zauzeo 46. mjesto od 84 takmičara. Tu dionicu je isplivao u vremenu 48:97, što je samo sedam stotinki lošije od njegovog ličnog rekorda. To je ujedno i A norma za Evropsko prvenstvo koje se održava 2023. godine.

Do kraja prvenstva ostali su još nastupi najbolje bh. plivačice Lane Pudar na 100 metara delfin te Iman Avdić na 200 metara slobodno i 400 metara mješovito.