Play-off MLS-a
Osam golova u gradskom derbiju: Gdje je Zlatan Ibrahimović, tu je spektakl
Domaći su slavili sa 5:3 i izborili prolaz u polufinale, gdje će igrati protiv Seattle Soundersa
25.10.2019. u 08:02

Gdje je Zlatan Ibrahimović - tu je spektakl. Sjajni švedski napadač predvodio je napad LA Galaxyja u četvrtfinalu play-offa MLS-a protiv gradskog rivala FC Los Angelesa.

Domaći su slavili sa 5:3 i izborili prolaz u polufinale, gdje će igrati protiv Seattle Soundersa, dok su Zlatan i društvo svoj pohod ka tituli okončali porazom u gradskom derbiju.

Carlos Vela je sa dva gola osigurao prednost Los Angelesu, a onda je "odgovorio" Ibra. Prvo je asistirao Pavonu za 2:1, a potom i pogodio za izjednačenje. Ipak, Rossi i Diomande u 66. i 68. minuti donose novu prednost domaćem timu. Feltscher je u 77. smanjio na 4:3, a tri minute kasnije Diomande pogađa za 5:3 i potvrdu plasmana u polufinale.

U drugom polufinalu igraju Toronto i Atlanta.