Olimpik na Otoci razbio Zrinjski, Široki šokirao Tuzla City
Fudbaleri Olimpik priredili su prvorazrednu senzaciju savladavši Zrinjski u 12. kolu Premijer lige BiH.
24.10.2020. u 16:16

Vokovi su slavili sa 3:0, a ovo im je druga pobjeda u sezoni (prvu pobjedu ostvarili su protiv Veleža također na Otoci).

Sve vrijedno pomena dogodilo se u drugom poluvremenu. Domaći su poveli u 55. minuti nakon penala kojeg je Brkić skrivio nad Cruzom. Strijelac je bio Lekanić.

Pet minuta poslije svjedočili smo reprizi. Novi duel Brkića i Cruza i novi penal. UZ to, čuvar mreže Zrinjskog dobio je crveni karton.

Siguran realizator najstrožije kazne ponovo je bio Lekanić. U sudijskoj nadokandi za 3:0 pogodio je Šišić.

Iznenađenje su priredili i ŠIrokobrijžani na gostovanju kod Tuzla Cityja - 1:1.

Desetkovani Široki Brijeg, koji je nastupio većinom sa juniorima, hrabro se borio na Tušnju. U izuzetno teškim uvjetima za igru, zbog kiše koja je padala u Tuzli, gosti su poveli u 75. minuti. Stanić je izveo skraćeni korner, a Ramić nije uspio otkloniti opasnost, pa je lopta završila u mrežu Fejzića.

No slavlje gostiju nije dugo trajalo. Već u narednom napadu Građani su izjednačili. Badji je prevario defanzivce i golmana Zlomislića, a Ubiparip je sa gol-linije loptu ubacio u gol.