Sporni trenutak
Ofsajd kod prvog gola Azzurra: Da li su Zmajevi oštećeni protiv Italije?
11.06.2019. u 23:42

Sve je izgledalo idealno, sušta suprotnost od meča u Finskoj. Zmajevi su držali sve u svojim rukama, vodili su golom Edina Džeke iz 33. minute, a onda šok.

Igrala se četvrta minuta drugog poluvremena kada je Insigne eurogolom nakon asistencije Bernardeschija izjednačio na 1:1.

Napadač Napolija "uhvatio" je volej, a Ibrahim Šehić je bio nemoćan. No, postavlja se pitanje da li je ovaj pogodak regularan, odnosno da li su Zmajevi oštećeni u Torinu.

Naravno, Insigne je sve uradio po pravilima fudbalske igre, ali... "Problem" je pozicija u kojoj se nalazio Federico Chiesa.

Napadač Fiorentine bio je u našem petercu i u duelu sa Amerom Gojakom, a u trenutku kada je Insigne šutirao bio je najbliži našem golmanu Šehiću.

Po mišljenju sudijskih eksperata, Chiesa je indiretno utjecao na igru, ometao je Šehića, a to je trebao primjetiti pomoćni sudija iz Španije. No, nije! A ko zna šta bi bilo da je tada ostalo 0:1...

Pogledajte i procijenite sami da li su izabranici selektora Robera Prosinečkog oštećeni u Torinu.