Serie B
Odlično šutira s obje noge: Dvije golčine Šarića u pobjedi Ascolija
Fudbaler Ascolija Dario Šarić, koji je bio na spisku Zmajeva za prijateljske utakmice sa Crnom Gorom i Danskom, zablistao je u pobjedi svog tima protiv Perugije.
29.08.2021. u 12:44

Šarić, kojeg je povreda spriječila da debituje u dresu Zmajeva, postigao je dva fenomenalna pogotka u trijumfu svog tima rezultatom 3:2.

U četvrtoj minuti Šarić je postigao prelijep pogodak lijevom nogom, da bi domaćin izjednačio preko Carrette u 22. minuti.

Start drugog poluvremena donio je preokret Perugije, koja je povela pogotkom Rosija u 49. minuti.

Ipak, u 55. minuti Šarić je sjajnim dalekometnim udarcem, ovoga puta desnom nogom, izjednačio na 2:2.

Drugu ovosezonsku pobjedu Ascoliju donio je Dionisi udarcem sa bijele tačke u 60. minuti susreta.