POWERLIFTING
Odlični u Slovačkoj: Zlato za Ademovića, svjetski rekord Šehića
Ademović je slavio u veoma jakoj konkurenciji u kojoj su se takmičili predstavnici iz 30 zemalja
20.10.2018. u 19:39

Danas je u Slovačkoj održano takmičenje u powerliftingu, a bh. predstavnik Samir Ademović osvojio je prvo mjesto u disciplini "dead lift".

On je na WUAP World Championship 2018, u kategoriji -140kg, s podignutih fascinantnih 325 kg osvojio prvo mjesto, a pobjedu je ostvario u veoma jakoj konkurenciji u kojoj su se takmičili predstavnici iz 30 različitih zemalja.

Ademović je rođen 1985. godine u Srebrenici, a kao pripadnik Oružanih snaga BiH je i ove godine na takmičenju u atletici na nivou OS BiH šestu godinu u nizu prvak u bacanju kugle.

Osim Ademovića, na takmičenju u Slovačkoj, vrijedno je spomenuti i još jednog predstavnika BiH Sahludina Šehića, koji je osvojio prvo mjesto u Master kategoriji 140+ kg, te postavio novi svjetski rekord sa podignutih 320 kg.