"Malo finale"
Odbojkašice Turske osvojile bronzu na Evropskom prvenstvu
Ženska odbojkaška reprezentacija Turske osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu.
04.09.2021. u 18:52

U meču za treće mjesto turske reprezentativke savladale su Nizozemsku sa 3:0 (25:20, 25:19 i 25:23), javlja Anadolu Agency (AA).

U prvom setu odbojkašice Turske ostvarile su značajnu prednosti i nakon nekoliko propuštenih šansi osvojile ga rezultatom 25:20.

Prvi dio drugog seta bio je neizvjesniji, a u njegovom drugom dijelu odbojkašice Turske napravile su veću razliku.

Treći set odbojkašice Nizozemske pokušale su okrenuti u svoju korist, bile su u prednosti sve do rezultata 20:19, a reprezentativke Turske nakon što su izjednačile nisu dozvolile rivalkama da dovedu u pitanje njihovu pobjedu u tri seta. Iako su propustile prvu meč loptu odbojkašice Turske su već drugu iskoristile i osvojile treći set sa 25:23.

Finale Evropskog prvenstva u kojem će se za titulu najboljih u Evropi boriti odbojkašice Srbije i Italije igra se u Beogradu od 20 sati.