Putnice na EP
Odbojkašice BiH najuspješnije kvalifikacije ikada zaključile porazom od Slovenije
Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u posljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Slovenije s 3:1 (25:23, 22:25, 22:25, 22:25).
16.05.2021. u 21:58

Nakon sinoćnje pobjede nad Latvijom, kojom su osigurale prvi plasman naše selekcije na kontinentalni šampioant ikada, igračice Stevana Ljubičića očito su u tom meču doživjele emotivno praženjenje.

Ipak, ni večeras nisu loše počele meč u Gradskoj areni "Husejin Smajlović". Poslije velike borbe najbolje bh. odbojkašice su prvi set riješile u svoju korist sa 25:23.

Naredna dva otišla su na stranu Slovenki, a oba su okončana rezultatom 25:22.

Slovenija je sredinom četvrtog seta osvojila četiri vezna poena i povela za 14:10, da bi se na sličan način naša reprezentacija vratila u rezultatski egal. U finišu seta gledali smo jako uzbudljiv meč, kakav je dobrim dijelom bio i ostatak utakmice. Na kraju su Slovenke ipak trijumfovale sa 25:22 za konačnih 3:1 i pirovu pobjedu.