Asistencija za remi
Ocjene potvrdile dobru partiju Krunića na Old Traffordu
U najzanimljivijem duelu osmine finala Evropske lige Manchester United i Milan odigrali su 1:1. Poraz gostujućeg sastava spriječio je pogodak danskog defanzivca Simona Kjaera iz druge minute sudijske nadoknade poslije asistencije Radeta Krunića.
11.03.2021. u 21:01

Upravo je stoper Rossonera bio prvo ime italijanskog sastava prema mišljenju Sofascorea, a ovaj portal njegov nastup na Teatru snova ocijenio je sa 7,9.

Alexis Saelemaeker je dobio 7,5, dok je nešto slabiji bio Rade Krunić. Bh. reprezentativac je za partiju protiv Uniteda, u kojoj je imao odličnu priliku glavom u 64. minuti, ocijenjen sa 7,3, baš kao i Davide Calabria.

Krunić u posljednje vrijeme sve češće dobija ozbiljnu minutažu, a u posljednja tri susreta Evropske lige bio je u početnom sastavu. Očito da je s pravom pridobio Piolijevo povjerenje.

Za razliku od portala Sofascore.com, Whoscored.com smatra da je samo strijelac jedinog gola za Milan bio bolji od Krunića u meču protiv Uniteda. Kjaer je dobio 7,8, dok je Krunić ocijenjen sa 7,3.