Olimpijske kvalifikacije
Novi selektor Hrvatske debitovao porazom: Francuska preokrenula protiv Kauboja
Rukometna reprezentacija Francuske u prvom kolu kvalifikacija za Olimpijske igre savladala je Hrvatsku rezultatom 30:26.
12.03.2021. u 22:31

Poslije dobre igre u prvom poluvremenu Hrvatska je na pauzu otišla s tri gola prednosti (16:13), a već u drugoj minuti nastavka, nakon što je pogodio Luka Cindrić, imala je "plus pet".

U 39. minuti bilo je 20:16 za Hrvatsku, no kako se bližio kraj susreta Trikolori su polako topili prednost Kauboja, koje je u ovom susretu prvi put s klupe predvodio novi selektor Hrvoje Horvat.

Osam minuta prije kraja susreta Francuzi su stigli do totalno preokreta, i to nakon što je Dika Mem pogodio za 24:23, no Čupić je brzo uzvratio za izjednačenje.

Francuska se u finišu utakmice mnogo bolje snašla od Hrvatske, a kada je u 55. minuti povela sa 27:25, bilo je jasno da će do kraja zadržati tu prednost, te je na kraju slavila sa 30:26.

Ranije danas Norveška se vrlo lako u susretu grupe 1 obračunala s Brazilom kojeg je savladala sa 32:20, dok je u drugom meču ove grupe Južna Koreja sa 56:35 bila bolja od selekcije Čilea.