Premier liga
Novi kiks Cityja, WBA osvojio bod na Etihadu
Fudbaleri Manchester Cityja remizirali su u meču 13. kola Premier lige protiv WBA, a rezultat je na kraju susreta glasio 1:1.
15.12.2020. u 23:00

Sastav Pepa Guardiole poveo je u 30. minuti pogotkom Ilkaya Gundogana kojem je asistirao Raheem Sterling.

Građani su prednost imali do 43. minute kada je Ruben Dias autogolom izjednačio rezultat koji se nije mijenjao do kraja susreta.

Poslije petog ovosezonskog remija Građani se nalaze na šestoj poziji sa 20 bodova, što i nije veliki zaostatak za vodećim Tottenhamom, koji se u srijedu sastaje s Liverpoolom.

Ipak, ono što može brinuti navijače Građana svakako su velike oscilacije u igri njihovog tima, što i nije bila karakteristika ekipe sa Etihada proteklih sezona.

U narednom kolu City gostuje kod Southamptona koji trenutno zauzima četvrtu poziciju na tabeli Premier lige.

Ranije danas Wolwerhampton je u petoj minuti sudijske nadoknade postigao pogodak koji je došao do pobjede nad Chelseajem rezultatom 2:1.