La Liga
Nova glavobolja za Koemana: Cadiz odnio bod sa Nou Campa, Pjaniću 25 minuta
Do ovog kola petnaestoplasirani Cadiz osvojio je bod na teškom gostovanju kod Barcelone u meču 24. kola fudbalskog prvenstva Španije, a rezultat je na kraju glasio 1:1.
21.02.2021. u 15:54

Tim iz donjeg dijela tabele poprilično je namučio ekipu Ronalda Koemana, za koju ni danas od prve minute nije zaigrao fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Mirale Pjanić.

Iako je posjed lopte uveliko bio na strani Barcelone, a Katalonci su u 26. minuti tražili najstrožiju kaznu. Ipak, nakon što je glavni sudija Juan Martines Munuera konsultovato VAR odlučeno je da nema ništa od penala za domaći sastav.

Ipak, pet minuta kasnije dosuđen je jednaesterac za Blaugranu koju je sigurno izveo njen kapiten Lionel Messi.

Minut prije kraja prvog dijela Pedri je zatresao mrežu Cadiza, no pogodak mu je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Barcelona je dominirala, a u 65. minuti Pjanić je na terenu zamijenio Sergija Busquetsa.

U 88. minuti Lenglet je skrivio penal, a Fernandez je bio precizan j bijele tačke za konačnih 1:1.