Liga nacija
Njemačka upisala prvu pobjedu, Omeragić još čeka na zvanični debi
Fudbalska reprezentacija Njemačke s 2:1 slavila je u gostima kod Ukrajine i tako tek u trećem kolu upisala prvu pobjedu u drugom izdanju Lige nacija.
10.10.2020. u 22:37

Nijemci su poveli u 20. minuti pogotkom Gintera, a nakon asistencije Rudigera, što je i bio rezultat kojim je okončano prvo poluvrijeme.

Poslije četiri minute igre u nastavku Goretzka je udvostručio prednost svjetskih prvaka iz 2014. godine.

Trinaest minuta prije kraja Malinovsky je realizovao jedanaesterac koji je skrivio Sule i tako smanjio na 1:2, ali se rezultat nije do kraja nije mijenjao.

U drugom susretu Grupe 4 iz najjačeg ranga Lige nacija Španija je golom Oyartabala u 14. minuti porazila Švicarsku.

Selektor Švicaraca Vladimir Petković ovaj put, za razliku od prijateljskog susreta protiv Hrvatske, nije dao priliku mladog Bećiru Omeragiću.

Ranije danas Crna Gora našeg Faruka Hadžibegića je upisala treću pobjedu nakon što je s 2:0 bila bolja od Azerbejdžana, a istim rezultatom je Luksemburg nadigrao Kipar.