Svjetsko prvenstvo
Njemačka remijem protiv Španije zadržala šanse za plasman u nokaut fazu
Španija i Njemačku remizirali su (1:1) u meču drugog kola grupe E Svjetskog prvenstva u Kataru.
27.11.2022. u 21:53

Njemačka je u ovaj meč ušla pod imperativom pobjede nakon šokantnog poraza od Japana u prvom kolu. Španci su sa druge strane u prvom kolu razbili Kostariku sa 7:0.

Španija je u sedmoj minuti mogla doći do prednosti, ali Olmo je iz sve snage zatresao prečku.

Gnabry je u 25. minuti imao prvu šansu za Njemačku međutim bio je neprecizan.

Njemačka je u 40. minuti postigla pogodak, ali je VAR je poništio gol Rudigera i prekinuo veliko slavlje Elfa.

Veliku šansu za Njemačku propustio je Kimmich u 56. minuti kada je njegov njegov udarac odbranio golman Španije.

Španija je do vodstva došla u 62. minuti. Jordi Alba je ubacio za Moratu koji pogađa mrežu Elfa.

Asensio je tri minute kasnije imao odličnu priliku da poveća prednost Furije, ali je šutirao vrlo loše preko gola.

Simon je u 73. minuti skinuo čist zicer Musiali.

Ofanziva Nijemaca se isplatila u 83. minuti. Fulkrug je sjajno pogodio za veliki bod koji je Elfima ostavio šansu za plasman u osminu finala.

Njemačka je ovim remijem zadržala šansu za plasman u nokaut fazu.

Španija nakon dva kola ima četiri boda, Japan i Kostarika po tri, dok posljednja Njemačka ima bod.

Furija u posljednjem kolu igra protiv Japana, dok se Njemačka sastaje sa Kostarikom.

Ukoliko Elfi žele ostvariti plasman u osminu finala, morat će slaviti protiv Kostarike.