Drugo zlato u Tokiju
Nizozemka Sifan Hassan najbrža na 10.000 metara
Nizozemska atletičarka Sifan Hassan slavila je u trci na 10.000 metara. Rođena Etiopljanka je u samom finišu utrke slomila otpor aktuelne svjetske rekorderke Letesenbet Gidey iz Etiopije.
07.08.2021. u 13:28

Hassan kojoj je ovo druga zlatna medalja, a ukupno treća na Olimpijskim igrama u Tokiju 10.000 metara istrčala je u vremenu 29:55.32.

VEZANI TEKST - Prvo zlato za Sifan Hassan, izdominirala na 5.000 metara

Kalkidan Gezahegne završila na drugom mjestu s rezultatom 29:56.18, dok se već pomenuta Gidey morala zadovoljiti bronzom (30:01.72).

Sifan Hassan je ovom pobjedom u dobroj mjeri ispunila svoj cilj na ovogodišnjoj Olimpijadi. U Tokio je stigla sa željom da osvoji zlatna odličja u disciplinama 1.500, 5.000 i 10.000 metara. Na kraju se morala zadovoljiti s pobjedama na 5.000 i 10.000 metara, dok je 1.500 metara bila bronzana.

Inače, za one koji su to propustili, Sifan Hassan je pala u jednoj od kvalifikacionih utrka na 1.500 metara, ali je potom ustala i uspjela trijumfovati u istoj trci.