Kraj kvalifikacija
Ništa od čuda: Njemice protutnjale Ilidžom, BiH ne ide na EP
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je zaključila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.
12.02.2023. u 21:38

Zmajice su u meču posljednjeg kola grupe A u dvorani Sabit Hadžić na Ilidži ubjedljivo poražene od Njemačke rezultatom 61:92.

Da bi ostale u igri za plasman na smotru najboljih timova Starog kontinenta, bh. košarkašice morale su slaviti pobjedu sa 39 i više poena razlike. Umjesto toga, teško su poražene.

Njemice su prvi dio igre dobile sa 15 poena razlike (15:30), a Zmajice su mnogo bolje zaigrale u drugoj četvrtini slavivši sa 22:14 za konačnih 37:47 na poluvremenu.

U prvih 20 minuta kod BiH je 12 poena postigla Courtney Hurt, a Nikolina Knežević devet.

Gošće su u trećoj četvrtini povećale prednost. U odlučujućih 10 minuta borbe ušli su s rezultatom 49:68.

Kao i treću, Nijemice su četvrtu četvrtinu dobile rezultatom 12:24 za konačnih 61:92.

Najefikasnija u selekciji BiH bila je Nikolina Knežević sa 17 poena, Courtney Hurt je ubacila 16, a Dragana Domuzin 11 poena.

BiH nije pronašla način da zaustavi Leonie Fiebich koja je za skoro 30 minuta na parketu ubacila isto toliko poena.

Tim Gorana Loje kvalifikacije je okončao sa dvije pobjede i četiri poraza, na trećem mjestu na tabeli. Dvije pobjede su Zmajice ostvarile na startu kvalifikacionog ciklusa, dok je dres BiH nosila Jonquel Jones, jedna od najboljih svjetskih košarkašica.